Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
25
26
27
28
1
vs Mass.-Dartmouth
Final
L, 12-4
2
vs Wilkes
@ Fort Pierce. FL
Final
L, 9-7

vs Lebanon Valley
@ Fort Pierce, Fla.
Final
L, 15-0
3
vs Lebanon Valley
@ Fort Pierce, Fla.
Final
L, 11-6
4
5
6
7
vs Eastern Conn. St.
Final
L, 14-11
8
vs Maine Maritime
Final
W, 16-2
9
at Icebreaker Fleet Race

vs Maine Maritime
Final
W, 19-3
10
vs Maritime (N.Y.)
Final
L, 10-8
11
vs Nichols
Final
L, 12-1
12
vs Pine Manor
Final
W, 9-4
13
vs Clark University
Final
L, 14-6
14
vs Wentworth
Final
L, 18-2

at Rhode Island Col.
Cancelled

vs Norwich
Final
L, 12-10
15
16
at Orleans Sweeps & Sculls Rowing Biathlon

vs Merchant Marine
Final
L, 16-1

vs Johnson & Wales (RI)
Final
L, 14-6

vs Rhode Island Col.
Postponed

vs Rhode Island Col.
Postponed

vs Johnson & Wales (RI)
Final
W, 2-0

vs Gordon
Final
W, 18-8
17
at Central 1

vs Northern Vermont-Lyndon
Final
W, 20-1

vs Northern Vermont-Lyndon
Postponed

vs Northern Vermont-Lyndon
Postponed
18
19
vs Rhode Island Col.
3:30 PM

vs Rhode Island Col.
5:30 PM

at Salem St.
7:00 PM
20
vs Newbury College
3:30 PM
21
vs Emerson
3:30 PM
22
at Bears Invitational (M/W Hammer & Shot put)
2:00pm

vs Bay Path
7:00 PM
23
at Amherst Invitational

at Bears Invitational
9:00am

at Central 2

at Vietor Trophy

at Staake

at Southern Me.
12:00 PM

vs Dean
12:00 PM

at Norwich
4:00 PM

at Norwich
6:00 PM
24
vs Me.-Presque Isle
12:00 PM

vs Me.-Presque Isle
2:00 PM
25
26
at Dean
3:00 PM

at Becker
4:00 PM

at Dean
5:00 PM

vs Becker
7:00 PM
27
at Tufts
3:00 PM
28
vs Dean
7:00 PM
29
at Fitchburg St.
3:30 PM
30
at Endicott Hosts Gordon & MMA

at Corsair Classic
11:00am

at BU Trophy

at Central 3

at Herring Pond Team Race

at Fitchburg St.
12:00 PM

vs Fitchburg St.
12:00 PM

vs Fitchburg St.
12:00 PM

vs Fitchburg St.
2:00 PM

at Babson
3:00 PM

vs Fitchburg St.
3:00 PM
31
at Bay Path
1:00 PM

at Bay Path
3:00 PM
1
2
3
at Bridgewater St.
3:30 PM

vs Pine Manor
3:30 PM

vs Pine Manor
5:30 PM

vs Clark University
7:00 PM
4
vs Becker
3:30 PM

vs Becker
5:30 PM

vs Wentworth
7:00 PM
5
at Regis Invitational
2:00pm

at Salem St.
3:30 PM

vs Worcester St.
7:00 PM
6
at Jim Sheehan Invitational
10:00am

at NE Dinghy Tournament

at Almyers

at CGA J-70 Invite

vs Salem St.
12:00 PM

vs Salem St.
12:00 PM

vs Salem St.
2:00 PM

vs Salem St.
3:00 PM

vs MIT
7:00 PM