Date Opponent Notes Time Results Links
 
September
Sat. 13 Roger Williams Mt. Hope Bay Invitational 9:30 am
  Maine Maritime Philip Harman Cup 9:30 am
  Maine Maritime Penobscot Bay Open 9:30 am
  MIT Women's Toni Deutsch Trophy 9:30 am
Sun. 14 Roger Williams Mt. Hope Bay Invitational 9:30 am
  Maine Maritime Philip Harman Cup 9:30 am
  Maine Maritime Penobscot Bay Open 9:30 am
  MIT Women's Toni Deutsch Trophy 9:30 am
Sat. 20 Boston College Boston Harbor Invitational 9:30 am
  Vermont Lake Champlain Open 9:30 am
  Dartmouth Women's Mrs. Hurst Bowl 9:30 am
  Navy Shields Trophy 9:00 am
Sun. 21 Boston College Boston Harbor Invitational 9:30 am
  Vermont Lake Champlain Open 9:30 am
  Dartmouth Women's Mrs. Hurst Bowl 9:30 am
  Navy Shields Trophy 9:00 am
Sat. 27 Rhode Island Salt Pond Invitational 9:30 am
  New Hampshire Chris Loder Trophy 9:30 am
  Commonwealth Invitational 9:30 am
Sun. 28 Rhode Island Salt Pond Invitational 9:30 am
  New Hampshire Chris Loder Trophy 9:30 am
  Commonwealth Invitational 9:30 am
 
October
Sat. 4 Rhode Island Gardiner Island Invitational 9:30 am
  Dartmouth Hewitt Trophy 9:30 am
  Salve Regina Women's Olympians 9:30 am
  Boston College Women's Singlehanded 9:30 am
  Navy Intrepid Trophy 9:00 am
Sun. 5 Rhode Island Gardiner Island Invitational 9:30 am
  Dartmouth Hewitt Trophy 9:30 am
  Salve Regina Women's Olympians 9:30 am
  Boston College Women's Singlehanded 9:30 am
  Navy Intrepid Trophy 9:00 am
Sat. 11 Roger Williams Southern Series Five 9:30 am
  Storm Trysail Regatta 9:30 am
Sun. 12 Bates Protest Trophy 9:30 am
  Roger Williams Southern Series Five 9:30 am
  Storm Trysail Regatta 9:30 am
Sat. 18 Providence Southern Series Five 9:30 am
  Great Herring Pond Open 9:30 am
Sun. 19 Providence Southern Series Five 9:30 am
  Great Herring Pond Open 9:30 am
Fri. 24 Navy MacMillan Cup 1:00 pm
Sat. 25 New Hampshire Peak Foliage Invitational 9:30 am
  Boston College Central Series Six 9:30 am
  MIT Oberg Trophy 9:30 am
  Navy MacMillan Cup 9:00 am
Sun. 26 Southern Maine Wellahan Trophy 9:30 am
  Boston College Central Series Six 9:30 am
  MIT Oberg Trophy 9:30 am
  Navy MacMillan Cup 9:00 am
 
November
Sat. 1 Nickerson Trophy 9:30 am
Sun. 2 Nickerson Trophy 9:30 am
Fri. 7 Navy John F. Kennedy Cup 9:00 am
Sat. 8 Salve Regina Sister Ester Open 9:30 am
  Navy John F. Kennedy Cup 9:00 am
Sun. 9 Salve Regina Sister Ester Open 9:30 am
  Navy John F. Kennedy Cup 9:00 am
 
March
Sun. 8 Cal Maritime Los Angeles Harbor Cup Final Fifth Of 10 Teams
Sun. 22 Coast Guard Veitor Trophy Final 15th Of 20 Teams
Sun. 29 Sacred Heart Southern Series One Final Sixth Of 13 Teams
 
April
Sun. 12 Admiral Alymer's Trophy Final 11th of 13 Teams
  UNH New England Dinghy Championships Final Sixth
Sun. 19 Northeastern Oberg Trophy Final 11th Of 12 Teams
Sat. 25 Fairfield Priddy Trophy Final Fourth Of Nine Teams
Sun. 26 O'Toole Trophy Final Fifth Of 12 Teams
 
May
Sat. 2 Rhode Island Southern Series Seven 9:30 am
  New Hampshire Mendums Pond Invitational 9:30 am
Sun. 3 Rhode Island Southern Series Seven 9:30 am
  New Hampshire Mendums Pond Invitational 9:30 am
 
September
Sat. 12 Quissett Round-The-Bay Regatta Final Third
Sun. 13 Maine Maritime Penobscot Bay Open Final Ninth Of 15 Teams
  Roger Williams Mount Hope Bay Invitational Final 12th Of 18 Teams
Sun. 20 Vermont Lake Champlain Open Final Ninth Of 16 Teams
  Navy Shields Trophy Final Sixth Of Nine Teams
Sat. 26 Last Chance Regatta Final First Of Six Teams
Sun. 27 Central Series Three Final Eighth Of Eight Teams
  New Hampshire Chris Loder Trophy Final 12th Of 18 Teams
  New Bedford Yacht Club Regatta Final Second Of Six Teams
 
October
Sun. 4 Dartmouth Hewitt Trophy Final 13th Of 14 Teams
Sun. 18 Great Herring Pond Open Final Ninth Of 12 Teams
  Navy Truxtun Umsted Regatta Final 19th Of 19 Teams
Sun. 25 Northeastern Oberg Trophy Final 15th Of 18 Teams
  Navy MacMillan Cup Final Second Of Nine Teams
 
November
Sun. 1 New England Fall Invitational Final First Of 11 Teams
Sun. 8 Salve Regina Sister Esther Open Final 10th Of 20 Teams
  Navy John F. Kennedy Cup Final Fifth Of 10 Teams
 
March
Sun. 13 Tufts Invitational Final Seventh Of Eighth Teams
Sun. 20 Central Series One Final Second Of Eight Teams
  Sacred Heart Veitor Trophy Final First Of 12 Teams
Sat. 26 Boston University Central Series Two Final Sixth Of Nine Teams
 
April
Sat. 2 Great Herring Pond Open Final Fourth
  Harvard Central Series Three Final Fourth
Sun. 10 Admiral Alymer's Trophy Final Fifth Of 13 Teams
  Sacred Heart New England Dinghy Invitational Final First Of 10 Teams
Sun. 17 MIT Oberg Trophy Final 12th Of 15 Teams
Sat. 23 Sacred Heart Priddy Trophy Final Second Of Seven Teams
Sun. 24 O'Toole Trophy Final Fourth Of 14 Teams
  Boston University Morris Trophy Final 10th Of 18 Teams
Sat. 30 New Hampshire Mendums Pond Invitational Final 11th Of 18 Teams
 
May
Sun. 1 Dartmouth New England Dinghy Championships Final 16th Of 18 Teams
 
September
Sat. 10 Quissett Round-The-Bay Regatta Final First
Sun. 11 Maine Maritime Penobscot Bay Open Final 10th Of 13 Teams
  Roger Williams Mount Hope Bay Invitational Final 11th Of 19 Teams
Sun. 18 Vermont Ross Trophy Final 12th Of 12 Teams
  Navy Shields Trophy Final Fifth Of Eight Teams
Sun. 25 MIT Chris Loder Trophy Final 15th Of 18 Teams
  Central Series Three Final Second Of Six Teams
 
October
Sun. 2 Dartmouth Hewitt Trophy Final 13th Of 15 Teams
Sun. 9 Storm Trysail Regatta Final Second Of Nine Teams
  Bowdoin Barnett Trophy Final Seventh Of Nine Teams
Sun. 16 Great Herring Pond Open Final First Of 11 Teams
Sun. 23 Navy MacMillan Cup Final Fourth
  MIT Oberg Trophy Final Sixteenth
Sun. 30 Coast Guard Schell Trophy Final 17th Of 18 Teams
 
November
Sat. 5 MIT Dinghy Crews Regatta Final Third Of 12 Teams
Sun. 6 Navy John F. Kennedy Cup Final Ninth Of 10 Teams
Sun. 13 Navy Atlantic Coast Tournament Final 19th Of 19 Teams
 
March
Sat. 25 Boston University Central Series Two Final Seventh Of 18 Teams
 
April
Sun. 2 Great Herring Pond Open Final Fifth Of Five Teams
Sun. 9 New England Dinghy Invitational Final Fifth Of 11 Teams
  Admiral Alymer's Trophy Final Sixth Of Eight Teams
Sun. 23 O'Toole Trophy Final Third Of 15 Teams
 
September
Sat. 9 Quissett Round The Bay Regatta Final 3rd of 11
Sun. 10 Maine Maritime Penobscot Bay Open Final 10th of 15
  Maine Maritime Harman Cup Final 8th of 8
Sun. 17 Vermont Ross Trophy Final 6th of 8
Sat. 23 Hurricane Cup Regatta Final 5th, 9th
Sun. 24 Tufts Hood Trophy Final 18th of 20
  New Hampshire Chris Loder Trophy Final 11th of 15
Sat. 30 Mattapoisett Round The Bay Regatta Final 3rd
 
October
Sun. 1 Dartmouth Hewitt Trophy Final 14th of 15
Sun. 8 Rhode Island Moody Trophy Final 15th of 18
  Storm Trysail Regatta Final 4th of 5
Sun. 15 Great Herring Pond Open Final 4th of 11
Sun. 22 Navy McMillan Cup Final 3rd of 11
  Northeastern Oberg Trophy Final 16th of 18
  Boston College Central Series Six Final 15th of 16
Sun. 29 NEISA Tournament Final 1st of 9
 
November
Sat. 4 Navy John F. Kennedy Cup 9:30 am
  Salve Regina Sister Esther Open 9:30 am
  Crews At MIT 9:30 am
Sun. 5 Navy John F. Kennedy Cup 9:30 am
  Salve Regina Sister Esther Open 9:30 am
  Crews At MIT 9:30 am
Bold team: Home event